İade Politikası

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen İnternetten yapılan (anlık teslim edilebilir/indirilebilir – Kulaklık/Batarya ürünleri hariç) satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. İade durumunda İnternet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yapılmalıdır.

Mağazamızda veya Kargo ile ürün iadesi yapabilirsiniz.

Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz (aksesuar, kablo v.b. parçaları ile) ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir.
Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir.
Mağazalarımızda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.

Batarya, Kulaklık ürünlerinde ilgili kanun ve yönetmelik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır.

İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Kargodan Teslim Alınmadan Ürünü İade Edebilirsiniz.

Sipariş ettiğiniz ürünleri tedarik edip, kargoya vermemizden önce, siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Siparişinizin kargoya verilip verilmediğini siparişlerim menüsünden kontrol edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, 05302150532 nolu Müşteri Hizmetleri  yoluyla iptal talebinizi bildirirseniz, en geç 3 gün içerisinde ödemeniz iade edilir. Ürünü firmamız tarafından kargoya verildikten sonra, ürünü teslim almadan iade talebinde de bulunabilirsiniz, ödeme tutarınız üzerinden %10 kesinti yapılarak iadeniz gerçekleştirilir.

Daha fazla bilgi almak için i@lgdestek.net adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri: 0530 215 0532